• Życzenia Świąteczne

 • Biały Dzień Profilaktyczny

  Już 2 grudnia 2022 w Strefie Zdrowia w kościerskim szpitalu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji ze specjalistami. Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. serdecznie zaprasza do uczestnictwa w Białym Dniu w kościerskim Szpitalu.

  Czytaj dalej
 • Czy to udar?

  Jak rozpoznać udar? Przedstawiamy pierwsze sygnały ostrzegawcze.Do najważniejszych symptomów udaru zalicza się między innymi bełkot, problemy z widzeniem, a także opadanie końcówki ust, ponadto często mogą pojawiać bóle głowy oraz problem z równomiernym uniesieniem kończyn.

  Czytaj dalej
 • Zbadaj się już dziś!

  Masz 40-65 lat i chcesz skorzystać z darmowych badań i konsultacji? Przypominamy, że czas realizacji projektu został wydłużony do 30.06.2023 r. Aktualną listę współpracujących placówek POZ znajdziesz w zakładce – Lista POZ

  Czytaj dalej
 • Uwaga! Sezon na kleszcze

  Sezon największej aktywności kleszczy przypada zwykle na dwa okresy. Pierwszy trwa od maja do czerwca, a drugi przypada na wrzesień i październik. Jednak w latach, gdy zimy są łagodniejsze, sezon ten może się zacząć w styczniu i trwać do grudnia, czyli przez cały rok ponieważ kleszcze są aktywne od temperatury 5 stopni Celsjusza.

  Czytaj dalej
 • Zadbaj o swój mózg jesienią !

  W dzisiejszych czasach problemy z pamięcią często wynikają z faktu, że stajemy się bardzo wygodnii nie staramy się zapamiętywać nowych informacji. Czas na zmianę! Nasz mózg posiada zdolność uczenia się niemal do końca życia. Im wcześniej zajmiemy się pracą nad mózgiem, tym lepszych efektów możemy oczekiwać.

  Czytaj dalej
Skip to content