DNI MÓZGU W TRÓJMIEŚCIE!


Tegoroczna 13. edycja Dni Mózgu w Trójmieście odbędzie się w dniach 17-18 marca na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Hevelianum.

Ponad 100 wykładów, warsztatów laboratoryjnych i stoiskowych oraz innych atrakcji czeka na uczestników obecnej edycji. W programie znalazły się tematy zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników mózgu, a wszystkie zajęcia będą miały charakter popularnonaukowy.

 

Podczas pierwszego dnia wydarzenia (w piątek 17 marca), które będzie miało miejsce na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, dla miłośników mózgu przygotowaliśmy kilkanaście wykładów, 50 warsztatów laboratoryjnych i audytoryjnych (dla blisko 1000 osób) oraz 40 ogólnodostępnych warsztatów stoiskowych, podczas których osoby w każdym wieku – od najmłodszych po seniorów – będą mogły odkrywać tajemnice swoich mózgów wraz z badaczami i studentami różnych dziedzin nauki i medycyny, w których centrum zainteresowania znajduje się mózg.

Drugiego dnia wydarzenia (w sobotę 18 marca) zapraszamy do Centrum Hevelianum, w którym od rana do wieczora opowiadać będziemy o mózgu podczas wykładów oraz warsztatów.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: Dni Mózgu 2023

Organizatorami i partnerami Dni Mózgu w Trójmieście 2023 są Uniwersytet Gdański, Centrum Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Hevelianum, Centrum Nauki Experyment, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz liczne studenckie koła naukowe z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu SWPS.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content